Skąd się bierze popularnosć pizzy?
Kuchnia włoska zyskuje na popularności, ze względu na proste, świeże składniki, które doskonale się komponują. Co sprawia, że pizza, czyli proste ciasto, ze składnikami jest tak popularna?
Prostota kluczem do sukcesu
Pizzerie w Polsce zyskują na popularności i wciąż powstają kolejne. Pizza jest po prostu niezwykle popularną potrawą, która swój sukces zawdzięcza przede wszystkim prostocie oraz szybkiemu przygotowaniu. Nic więc dziwnego, że ludzie ją kochają, nie mogło więc jej zabraknąć w menu lokalu Pieprz i Wanilia. Najistotniejsze jest ciasto i to ono stanowi najważniejszą część tej potrawy. Pomysły na nie są różne, tak jak różne są przepisy. Dla miłośników klasycznej potrawy są cienkie, a dla tych, co lubią się najeść, przygotowane są grube spody, nawet z serem w rantach. Nie brakuje ciast nieco bardziej słonych, a także cebulowych. Klasyczny okrągły kształt bywa zastąpiony prostokątnym lub „pierogiem”.
Bogactwo składników
Pizza jest uwielbiana przez Polaków nie tylko za ciasto, ale za możliwość dobrania rozmaitych składników. Nie brakuje prawdziwie mięsnych, na których pod serem kryją się szynka, salami, boczek czy kebab. Są warianty dla wegetarian, oparte o sery (pleśniowe, kozie, oscypki), zestawy warzyw jak papryka, ruccola, kukurydza czy też ogórek. Oczywiście jest mnóstwo propozycji, na których obok warzyw znajdziemy mięso, a nawet owoce egzotyczne (ananas, mango). Niektóre pizzerie oferują owoce morza na swoich potrawach, można też spróbować wariacji na słodko np. z czekolady. Nie brakuje także pizzy regionalnej, której możemy nigdzie indziej nie zjeść, a także wariantów bardzo odważnych. Dla wielu osób kiełbasa, ziemniaki i ogórek kiszony wydają się przesadą, ale są i smakosze, którzy to uwielbiają. Ten rodzaj potrawy jest popularny, ponieważ pozwala połączyć niemal wszystkie składniki i będzie to po prostu smaczne. Smak pizzy niektórzy wzbogacają oliwa z oliwek. Popularne są jednak sosy pomidorowe, czosnkowe czy musztardowo-miodowe, a nawet ostre.